Pondělí, středa a pátek rozvážíme stálé klienty, z těchto důvodů je dopolední doprava v uvedené dny maximálně vytížená...

Nvidia vyrazila do boje...

Nvidia vyrazila do boje proti těžařům. Výkon grafik klesne na polovinu

Vyprodané sklady a nedostupné grafické karty přinutily společnost Nvidia k radikálnímu kroku. Rozhodla se u nových grafických karet GeForce RTX 3060 srazit těžební výkon na polovinu. Podnik tak konečně vyrazil do boje proti těžařům.

Už na konci loňského roku vypukla novodobá zlatá horečka. Neustále rostoucí kurzy prakticky všech kryptoměn totiž zlákaly jednotlivé těžaře k daleko masivnější těžbě, což se projevilo mimo jiné beznadějně vyprodanými sklady s moderními grafikami. Jak se v minulých dnech ukázalo, někteří těžaři byli tak zoufalí, že kromě grafik začali ve velkém skupovat dokonce i herní notebooky. A to byla podle všeho poslední kapka…

 

 

Představení grafiky GeForce RTX 3060

 

Jen pro GeForce RTX 3060?

Nvidia proto na svém blogu vydala oznámení, že u nových grafik GeForce RTX 3060, které vyjdou oficiálně 25. února, klesne výkon při těžbě kryptoměn na polovinu. V praxi si podnik od tohoto kroku slibuje, že bude schopen uspokojit poptávku že strany hráčů. „Vytváříme grafické čipy pro hráče,“ bije se Nvidia do prsou v blogovém zápisku.

Za omezením těžebního výkonu tkví především ovladače připravovaných grafik. Ty jsou napsány tak, aby detekovaly specifické činnosti typické pro těžbu a uměle snížily výkon. I když blogový zápisek hovoří pouze o kartách GeForce RTX 3060, není vyloučeno, že podobným způsobem omezí těžební výkon Nvidia také u dalších grafických karet z rodiny GeForce RTX 30. Na bližší podrobnosti si ale budeme muset ještě počkat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Grafika z rodiny GeForce RTX 30

 

Těžaři zkrátka nepřijdou

Ani těžaři ale nepřijdou zkrátka, pro ně totiž Nvidia vyrobila speciální čip CMP – Cryptocurrency Mining Processor. Jak již samotný název napovídá, ten je určen speciálně pro těžbu kryptoměn. Nedisponuje tedy žádnými grafickými funkcemi, ale pro novodobé zlatokopy by měl být ideální.

V praxi tak CMP nemá žádné grafické výstupy, což by mělo přispět k lepšímu proudění vzduchu, neboť na kartě bude méně součástek. Speciální karty budou mít také nižší napětí jader, čímž by se měla zvýšit efektivita. Lze předpokládat, že CMP budou i cenově výhodnější než pořízení rigu s herními grafikami. Nvidia postupně uvede na trh čtyři těžařské karty 30HX, 40HX, 50HX a 90HX, které by měly nabídnou výkon mezi 26 MH/s a 86 MH/s. 

Výsledkem tohoto snažení by mělo být, že herní grafiky zůstanou skutečně hráčům. A těžaři se přesto budou moci oddávat svému snažení nadále.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nvidia CMP

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.