Pondělí, středa a pátek rozvážíme stálé klienty, z těchto důvodů je dopolední doprava v uvedené dny maximálně vytížená...

Zdrojové kódy her Cyberpunk 2077...

...a Zaklínač 3 prodali hackeři v aukci

Hackerský útok na herní studio CD Projekt RED z minulého týdne má nepříjemnou dohru. Kyberzločinci totiž odcizené zdrojové kódy několika her, například i titulů Cyberpunk 2077 a Zaklínač 3, prodali v internetové aukci.

„Hackeři získali zdrojové kódy ke hrám Cyberpunk 2077, Zaklínač 3, Gwent a k nevydané verzi Zaklínače 3,“ uvedli tvůrci v oficiálním prohlášení již zkraje minulého týdne. Zmiňovaná nevydaná verze Zaklánače má být vylepšením pro konzole nové generace a PC, jejíž premiéra se teprve chystala.

 

 

Trailer ke hře Zaklínač 3: Divoký hon

 

Zároveň zdůraznili, že se s hackery nebudou vůbec bavit. Počítačoví piráti totiž chtěli za opětovné zaslání dat blíže neupřesněné výkupné. Kyberzločinci proto nelenili a odcizená data nabídli v aukci na darknetu, jak upozornila organizace KELA, která dlouhodobě monitoruje dění na černém internetovém trhu.

Celý balíček byl skutečně prodán, neví se však komu a za kolik. Jisté je nicméně to, že vyvolávací cena byla milion dolarů, přičemž hackeři nabízeli okamžitý prodej případnému zájemci, který zaplatí rovných sedm milionů dolarů. Mezitím se ale ukázalo, že za hackerským útokem stojí s největší pravděpodobností skupina HelloKitty.

 

 

Trailer ke hře Cyberpunk 2077 

 

Servery byly evidentně napadeny nějakým vyděračským virem, jak naznačuje první šetření společnosti Check Point. „Kyberzločinci bohužel Den bezpečnějšího internetu slaví po svém. Ransomwarové útoky jsou hrozbou pro každou společnost a v posledních týdnech sledujeme jejich dramatický nárůst. V průběhu minulého roku měl ransomware dopad na zhruba 1 % organizací, ale letošní rok je zatím rokem ransomwaru. V Evropě v průběhu ledna čelilo ransomwarovým útokům až 7 % organizací, v České republice dokonce až 12 %,“ prohlásil Miloslav Lujka, Channel Team Leader v kyberbezpečnostní společnosti Check Point.

Od poloviny minulého roku neustále roste počet kyberútoků na organizace. V České republice průměrný týdenní počet kyberútoků na jednu organizaci dokonce v lednu překročil hranici 800 útoků. Jak rafinovaně mohou ransomwarové útoky fungovat, ukazoval i Emotet, který se nedávno podařilo odstavit. Nejdříve proběhla infekce Emotetem, následně byly cíle infikované Trickbotem a v závěru byl pro útok použit ransomware, například Ryuk.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.